Urząd Marszałkowski o pociągach do Wielbarka

Poszukując uzasadnienia korekty rozkładu jazdy pociągów REGIO na odcinku linii kolejowej nr 35 Wielbark – Szczytno, prócz przedstawionych w poprzednim wpisie zapytań do spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o., skierowałem także pismo do strony w największym stopniu odpowiedzialnej za publiczny transport zbiorowy w województwie, a mianowicie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Warto pamiętać, że zadania Urzędu w tej dziedzinie reguluje Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13 z późn. zm.) – zachęcam do lektury. Odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego napłynęła 18 marca, czyli dokładnie w dniu wejścia w życie zmienionego rozkładu jazdy pociągów osobowych Szczytno – Wielbark – Szczytno. Treści zapytania i odpowiedzi przedstawione są na poniższych skanach:

1. Pismo do Urzędu Marszałkowskiego z dnia 25 lutego 2013 r.

2. Odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego z dnia 13 marca 2013 r.

Jak by to podsumować? No cóż, wydaje się, że największą winę za wybrakowaną pierwotną ofertę przewozową na linii kolejowej nr 35 ponosi fabryka mebli, obowiązujący od 18 marca rozkład jazdy – mimo oderwania od grafiku zmian zatrudniającego około 1000 osób zakładu przemysłowego, a także niezapewnienia możliwości dojazdu do pracy czy szkół w Szczytnie oraz Olsztynie – ma na celu poprawę frekwencji w szynobusach, a w ogóle to ludzie najlepiej poradzą sobie sami, kupując samochody. Czyli wszystko absolutnie w porządku…

014 Urzad Marszalkowski o pociagach [...] 03

I o co te krzyki? Pomysłowe społeczeństwo samo sobie poradzi. (Chojnice, 29.04.2012)

Więcej pism nie wysyłałem. Sprawą zaciekawił się natomiast „Kurier Kolejowy”. Poniżej przedstawiam linki do dwóch artykułów na temat wielbarskich połączeń:

Pociągi do Wielbarka kursują w złych porach?

Wielbark: pociągi nie dla fabryki.

Redakcja obiecuje, że powyższymi materiałami sprawy Wielbarka nie zamyka. Liczę zatem na ciąg dalszy, a za wszystkich walczących o normalność na kolei trzymam kciuki.

Źródła: na zdjęciu drezyna Mogilnieńskiego Stowarzyszenia Sympatyków Kolei.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s