Zawieszenie pociągów osobowych do Wielbarka

Niestety, przewidywana od dłuższego czasu ewentualność staje się smutną rzeczywistością. Warmińsko – Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych zakomunikował na swojej stronie internetowej (przeczytaj), że z dniem 9 czerwca 2013 r. zawiesza się do odwołania ruch pociągów Regio na odcinku linii nr 35 Wielbark – Szczytno. Tym samym niecałe pół roku po reaktywacji połączenia znów zabraknie go na kolejowej mapie Polski.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zawieszenie pociągów osobowych do Wielbarka

  1. Darek pisze:

    I oto właśnie chodziło od samego początku. – Upieracie się i chcecie kolei? Proszę bardzo. Macie, tylko nie tak jak chcecie, ale jak my chcemy – czyli w takich godzinach, że nikt nie będzie jeździł.
    Największym problemem kolei są pasażerowie, bo po co oni są i coś od nas chcą? Najpierw ludzi odzwyczaili od jazdy, potem zaś wykazali, że nikt nie chce jeździć. Gdzie myśl o pasażerze? Gdzie promocje cen biletów i dobra siatka połączeń. A na PKP dyrektorskich stołków jak grzybów po deszczu w wielbarskich lasach. Dyrektor od szyny, dyrektor od wagonu, lokomotywy, peronu i sławojki. Każdy bierze kasę.
    Zamknąć ten państwowy bajzel i wpuścić na tory DB! Niemcom będzie się opłacać.

  2. Marek pisze:

    Smutne to jest. Myślę, że jeżeli naprawdę wprowadzenie jakiegoś zagranicznego przewoźnika dałoby korzyść w postaci pełnych ludzi pociągów w ogromnej ilości połączeń, to naprawdę uważam, że niech by tak było. A będąc po lekturze wywiadu z prezesem PESY w GW to rzeczywiście tak jest, że z koleją się jakoś tak dziwnie dzieje, że przegrywa z polską rzeczywistością. A przecież kolej to najbardziej ekologiczny lądowy środek transportu, a także coś co sprawia, że wiele ludzi choć raz się uśmiechnie i to nie tylko dziecko. Poza tym idąc sobie przy torach nie jest tak jak przy ulicy, że tylko ciągły warkot silników tylko przejedzie pociąg i znów słychać śpiew ptaków i szum drzew… Niestety w Wielbarku nie będzie on przerywany stukotem kół pociągu. Ale wierzę, że jednak ten stan nie będzie trwał długo, bo lotnisko prędziutko powstanie sprawiając, że to połączenie będzie niezbędne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s